Wyprzedaż! Foresto obroża przeciw kleszczom i pchłom dla dużych psów Zobacz większe

Foresto obroża przeciw kleszczom i pchłom dla dużych psów

Nowy produkt

Foresto broża przeciw kleszczom dla psów powyżej 8 kg.

Więcej szczegółów

149,00 zł

Więcej informacji

Produkt Foresto dostępny jest w postaci obroży, w dwóch rozmiarach, nadającej się zarówno dla psów, jak i kotów. Obroża została zaprojektowana w taki sposób, aby bezpiecznie pozostawała na miejscu przez okres do 8 miesięcy, nie stanowiąc zagrożenia dla życia zwierzęcia (uduszenie). 

Foresto jest produktem wyjątkowym na rynku, zawiera bowiem silny insektycyd – imidakloprid oraz wysoce efektywny akarycyd – flumetrynę. Związki te wbudowane są w matrycę polimerową zastosowaną przy konstrukcji tej innowacyjnej, wodoodpornej i bezwonnej obroży, dzięki czemu składniki aktywne są cały czas – przez okres do 8 miesięcy – uwalniane w odpowiednio niskich lecz efektywnych dawkach. 

Inwazja pcheł i kleszczy to nie tylko uciążliwość, ale także poważne zagrożenie dla zwierząt i ludzi, ponieważ pasożyty te mogą przenosić groźne choroby. Przypadki takich chorób są coraz częściej diagnozowane, a zachorowania obejmują coraz większy zasięg terytorialny, co świadczy zarówno o zwiększonym niebezpieczeństwie dla zwierząt, jak i ryzyku dla zdrowia ludzi. 

Pchły są najczęściej spotykanymi ektopasożytami psów i kotów; mają zdolność rozprzestrzeniania się i/lub wywoływania szeregu chorób atakujących koty, psy, a także ludzi. Za ich pośrednictwem może dojść do zarażenia tasiemcem, mogą one wywoływać alergiczne pchle zapalenie skóry (APZS), bartonelozę i tyfus endemiczny. Do chorób przenoszonych przez kleszcze zalicza się anaplazmozę, boreliozę z Lyme, babesziozę i erlichiozę. Wiele z tych chorób może być bardzo groźnych w skutkach w przypadku wystąpienia u człowieka. 
U psów często są to choroby śmiertelne, na które nie ma jeszcze skutecznego leku, dlatego tak ważne jest zapobieganie infekcji. Najskuteczniejszą metodą zapobiegania jest uniemożliwienie pasożytom zaatakowania zwierzęcia, a tym samym przenoszenia przez nie chorób. 

Zdolność danego preparatu do zapobiegania ukąszeniu zwierzęcia przez pasożyty określana jest powszechnie jako repelencja (odstraszanie żywieniowe). W badaniach terenowych wykazano, iż produkty o właściwościach repelencyjnych, takie jak Foresto, redukują ryzyko transmisji chorób. 

 

NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO 

Foresto 4,50 g + 2,03 g obroża dla psów o masie ciała > 8 kg 
Imidaklopryd 
Flumetryna 


SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNEJ(-YCH) I INNYCH SUBSTANCJI 

Jedna bezzapachowa obroża w kolorze szarym o długości 70 cm (45 g) zawiera imidaklopryd w dawce 4,5 g oraz flumetrynę w dawce 2,03 g jako substancje czynne. 


 

WSKAZANIA LECZNICZE 

Psy: 
W celu leczenia i zapobiegania infestacji pcheł (Ctenocephalides felis) przez okres 7 do 8 miesięcy. Skuteczność przeciwpchelna zostaje osiągnięta natychmiast po założeniu obroży. 
W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez 8 miesięcy. 
Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). 
Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija roztocza) w przypadku infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor reticulatus) oraz odstraszającą (zapobiega żerowaniu) przy infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) przez okres 8 miesięcy. Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy. 
W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u psa przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może w ciągu 48 godzin nie spowodować śmierci pajęczaków; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też, zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające infestacji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży. 
W celu leczenia infestacji wszołów (Trichodectes canis). 
Najlepiej gdy obroża jest zakładana przed początkiem sezonu występowania pcheł lub kleszczy. 


 
PRZECIWWSKAZANIA 
Nie stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni, ani u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni. 
Nie stosować w przypadku potwierdzonej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą. 

DOCELOWE GATUNKI ZWIERZĄT
 
psy 


DAWKOWANIE DLA KAŻDEGO GATUNKU, DROGA(-I) I SPOSÓB PODANIA 

Psy o masie ciała powyżej 8 kg otrzymują obrożę Foresto o długości 70 cm. 
Do stosowania na skórę. Jedna obroża na zwierzę do założenia wokół szyi. Wyłącznie do użytku zewnętrznego. 

DAWKOWANIE DLA KAŻDEGO GATUNKU, DROGA(-I) I SPOSÓB PODANIA 

Psy o masie ciała powyżej 8 kg otrzymują obrożę Foresto o długości 70 cm. 
Do stosowania na skórę. Jedna obroża na zwierzę do założenia wokół szyi. Wyłącznie do użytku zewnętrznego. 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania. 

PRODUKT DOSTĘPNY Z ODBIOREM WŁASNYM ZAMÓWIENIA W SKLEPIE STACJONARNYM LUB ZE ZLECENIEM ODBIORU WŁASNEGO.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Foresto obroża przeciw kleszczom i pchłom dla dużych psów

Foresto obroża przeciw kleszczom i pchłom dla dużych psów

Foresto broża przeciw kleszczom dla psów powyżej 8 kg.