Wyprzedaż! Foresto obroża przeciw kleszczom i pchłom dla małych psów i kotów Zobacz większe

Foresto obroża przeciw kleszczom i pchłom dla małych psów i kotów

Nowy produkt

Foresto broża przeciw kleszczom dla psów i kotów do 8 kg.

Więcej szczegółów

139,00 zł

Więcej informacji

Produkt Foresto dostępny jest w postaci obroży, w dwóch rozmiarach, nadającej się zarówno dla psów, jak i kotów. Obroża została zaprojektowana w taki sposób, aby bezpiecznie pozostawała na miejscu przez okres do 8 miesięcy, nie stanowiąc zagrożenia dla życia zwierzęcia (uduszenie). 

Foresto jest produktem wyjątkowym na rynku, zawiera bowiem silny insektycyd – imidakloprid oraz wysoce efektywny akarycyd – flumetrynę. Związki te wbudowane są w matrycę polimerową zastosowaną przy konstrukcji tej innowacyjnej, wodoodpornej i bezwonnej obroży, dzięki czemu składniki aktywne są cały czas – przez okres do 8 miesięcy – uwalniane w odpowiednio niskich lecz efektywnych dawkach. 

Inwazja pcheł i kleszczy to nie tylko uciążliwość, ale także poważne zagrożenie dla zwierząt i ludzi, ponieważ pasożyty te mogą przenosić groźne choroby. Przypadki takich chorób są coraz częściej diagnozowane, a zachorowania obejmują coraz większy zasięg terytorialny, co świadczy zarówno o zwiększonym niebezpieczeństwie dla zwierząt, jak i ryzyku dla zdrowia ludzi. 

Pchły są najczęściej spotykanymi ektopasożytami psów i kotów; mają zdolność rozprzestrzeniania się i/lub wywoływania szeregu chorób atakujących koty, psy, a także ludzi. Za ich pośrednictwem może dojść do zarażenia tasiemcem, mogą one wywoływać alergiczne pchle zapalenie skóry (APZS), bartonelozę i tyfus endemiczny. Do chorób przenoszonych przez kleszcze zalicza się anaplazmozę, boreliozę z Lyme, babesziozę i erlichiozę. Wiele z tych chorób może być bardzo groźnych w skutkach w przypadku wystąpienia u człowieka. 
U psów często są to choroby śmiertelne, na które nie ma jeszcze skutecznego leku, dlatego tak ważne jest zapobieganie infekcji. Najskuteczniejszą metodą zapobiegania jest uniemożliwienie pasożytom zaatakowania zwierzęcia, a tym samym przenoszenia przez nie chorób. 

Zdolność danego preparatu do zapobiegania ukąszeniu zwierzęcia przez pasożyty określana jest powszechnie jako repelencja (odstraszanie żywieniowe). W badaniach terenowych wykazano, iż produkty o właściwościach repelencyjnych, takie jak Foresto, redukują ryzyko transmisji chorób. 

Foresto 1,25 g + 0,56 g obroża dla kotów i psów o masie ciała ≤ 8 kg 
Imidaklopryd 
Flumetryna 

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNEJ(-YCH) I INNYCH SUBSTANCJI 
Jedna bezzapachowa obroża w kolorze szarym o długości 38 cm (12,5 g) zawiera imidaklopryd w dawce 1,25 g oraz flumetrynę w dawce 0,56 g jako substancje czynne. 

WSKAZANIA LECZNICZE 
Koty: 
W celu leczenia i zapobiegania infestacji pcheł (Ctenocephalides felis) przez okres 7 do 8 miesięcy. Skuteczność przeciwpchelna zostaje osiągnięta natychmiast po założeniu obroży. 
W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez okres 10 tygodni. 
Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). 
Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija roztocza) (Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus) i odstraszającą (zapobiega żerowaniu pasożytów) w przypadku infestacji kleszczy (Ixodes ricinus) przez okres 8 miesięcy. Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy. 
W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u kota przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może w ciągu 48 godzin nie spowodować śmierci pajęczaków; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też, zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające infestacji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży. 
Najlepiej gdy obroża jest zakładana przed początkiem sezonu występowania pcheł lub kleszczy. 

Psy: 
W celu leczenia i zapobiegania infestacji pcheł (Ctenocephalides felis) przez okres 7 do 8 miesięcy. Skuteczność przeciwpchelna zostaje osiągnięta natychmiast po założeniu obroży. 
W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez 8 miesięcy. 
Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). 
Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija roztocza) w przypadku infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor reticulatus) oraz odstraszającą (zapobiega żerowaniu) przy infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) przez okres 8 miesięcy. Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy. 
W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u psa przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może w ciągu 48 godzin nie spowodować śmierci pajęczaków; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też, zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające infestacji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży. 
W celu leczenia infestacji wszołów (Trichodectes canis). 
Najlepiej gdy obroża jest zakładana przed początkiem sezonu występowania pcheł lub kleszczy. 

PRZECIWWSKAZANIA 
Nie stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni, ani u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni. 
Nie stosować w przypadku potwierdzonej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą. 

DAWKOWANIE DLA KAŻDEGO GATUNKU, DROGA(-I) I SPOSÓB PODANIA 
Koty i małe psy o masie ciała do 8 kg otrzymują obrożę Foresto o długości 38 cm. 
Psy o masie ciała powyżej 8 kg otrzymują obrożę Foresto o długości 70 cm. 
Do stosowania na skórę. Jedna obroża na zwierzę do założenia wokół szyi. Wyłącznie do użytku zewnętrznego. 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania. 

PRODUKT DOSTĘPNY Z ODBIOREM WŁASNYM ZAMÓWIENIA W SKLEPIE STACJONARNYM LUB ZE ZLECENIEM ODBIORU WŁASNEGO.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Foresto obroża przeciw kleszczom i pchłom dla małych psów i kotów

Foresto obroża przeciw kleszczom i pchłom dla małych psów i kotów

Foresto broża przeciw kleszczom dla psów i kotów do 8 kg.